Hvězda seriálu Růžová zahrada má také celiakii

Herečka Kristýna Janáčková, kterou lidé mohou nyní vidět například v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, trpí celiakií. Se svým problémem se svěřila internetovému společenskému magazínu Super.cz.

Již dlouho jí bylo špatně od žaludku, až se bála jíst téměř cokoliv, popsala své trable. Stala se tak jednou z mála českých celebrit, která se k této vážné nemoci hlásí.

„Teprve díky otci svého současného partnera přišla na to, že má celiakii,“ uvedl magazín. Rodina jejího přítele totiž shodou okolností podniká v bezlepkové stravě, a tak se jim problémy herečky nezdály. Proto ji doporučili testy, které byly pozitivní. Po nasazení bezlepkové diety se její potíže zlepšily.

Kristýna Janáčková pochází ze Vsetína a od dětství toužila být herečkou. Na DAMU ji ale nevzali. Odešla proto do Prahy, kde se pokoušela dostat k herectví i přes to, že nemá hereckou školu. První filmovou příležitostí byla epizodní role v mysteriózním seriálu Strážce duší. Pak už byly další příležitosti.: Království potoků, Ďáblova lest. Zahrála si i ve snímku Tomáše Mašína 3 Sezóny v pekle.

Zdroj: super.cz, www.csfd.cz, reprofoto: youtube.com