Němci začali postupně zveřejňovat obsah lepku u běžných potravin

Německý výzkumný ústav pro potravinářskou chemii (DFA) a Kompetenční centrum pro výživu (KErn) nyní zveřejnily první seznam běžných potravin na německém trhu a jejich obsah lepku.

V Německu je asi 800 tisíc celiatiků a zatím nejasný počet lidí jinak citlivých na lepek. Prvotní seznam zahrnuje 43 základních potravin, jako je chléb, pečivo nebo pivo. V Německu platí norma, podle které je za bezlepkovou potravinu pokládána ta, která obsahuje do 20 mg lepku na kilogram potraviny.

Kvasnicový ležák je pro pacienty s celiakií tabu, naproti tomu některé ležáky typu plzeňského mohou být s 12 miligramů na 1000 gramů přijatelnými. Například žitný chleba, který bývá v Německu někdy na obalu označován jako „s nízkým obsahem lepku“, ale podle DFA není vůbec vhodný ani pro lidi s citlivostí na lepek, natož pro nemocné celiakií.

Podle seznamu známý Knäckebrot obsahuje 3.600 mg lepku na 100 g, máslové sušenky Butterkeks 5.240 mg na 100 g a světlé bulky (něco jako žemle) 9.183 mg na 100 g. Seznam naleznete zde.

Zdroj:www.derwesten.de, foto: wikimedia commons

Může celiakie způsobovat zavápenatění mozku?

Běžně slýcháváme o ledvinových nebo žlučových kamenech, které mohou vznikat také usazováním vápníku. Usazování vápníku může mít

Může celiakie způsobovat zavápenatění mozku?