Připomínáme sobotní Setkání celiaků v Brně

Jak už jsme vás informovali, v sobotu 17.10.2015 se uskuteční v hlavním sále a přilehlých prostorách Kongresového centra BVV již tradiční – Setkání celiaků v Brně. Organizátoři zvou na rozsáhlou presentaci bezlepkových produktů, spojenou s několika odbornými přednáškami. Zprávu jsme aktualizovali o nové informace k Setkání od Klubu celiakie Brno.

„Odborný program začne v 10:00 hod. Přednášejícími budou lékaři a odborníci na problematiku celiakie. Přednášející a jejich témata budou známé později. Jednotlivé přednášky budou odděleny krátkými přestávkami na občerstvení a prohlídku prezentací bezlepkových potravin,“ říká Dalibor Ježorek z Kubu celiakie Brno.

Ukončení odborného programu se předpokládá ve 13,30 hod. Prezentace výrobků bude probíhat v předsálí nepřetržitě od 9:00 hod.

Hlavním cílem tohoto setkání je zprostředkovat nové poznatky pacientům a odborné veřejnosti. Budou zde probíhat odborné přednášky lékařů, kontrolní vyšetření tenkého střeva pomocí ultrazvuku, serologické testování protilátek na gliadin, animační program pro děti, kuchařská show, ochutnávky a výhodné nákupy bezlepkových potravin, uvádí Klub celiakie Brno.

Přístup na Setkání je hlavním vstupem přímo od zastávek tramvají z ulice Hlinky. V letošním roce připravil Klubu celiakie Brno pro své členy drobnou výhodu – pokud máte uhrazení členský příspěvek alespoň za jeden kalendářní rok (2015 – 2016), můžete využít přednostního vstupu na Setkání o půl hodiny dříve, tedy od 8,30 hod. K tomu účelu bude sloužit druhý (vzdálenější) vstup za hlavním vstupem na Setkání. Přítomné hostesce předložte Členský průkaz, nebo se prokažte nějakým dokladem, aby Vás mohla identifikovat podle seznamu členských příspěvků. Bude zde i možnost uhrazení členského příspěvku a zajistit si tak tuto výhodu. Pro ostatní návštěvníky bude Setkání zpřístupněno stejně jako v minulosti v 9,00 hod. Dříve není možné do výstavních prostor vstoupit!

Zdroj a ilustrační foto: Klub celiakie Brno

Zelené kari s chřestem

V našich končinách se v poslední době zase začíná stávat populárním chřest. A to je...

Zelené kari s chřestem
Svačinky plné zdraví i chuti

Svačinky plné zdraví i chuti Školáci opět zasedli do lavic a jim i nám, dospělákům,...

Svačinky plné zdraví i chuti