Prognóza: Počty celiaků budou do roku 2023 dále narůstat

Společnost MarketReseatchReports.biz vytvořila minulý rok pro komerční účely placenou studii o budoucím vývoji počtu lidí trpících celiakií. Sloužit má prodejcům bezlepkových výrobků, aby lépe dokázali předpovídat budoucí trendy a poptávku po jejich produktech.

Tzv. EpiCast Report – Celiac Disease Epidemilogy je shrnutím celé řady poznatků a časových řad o vývoji počtu celiaků na šesti největších trzích bezlepkových výrobků (USA, Německo, Italie, Francie, Velká Británie a Španělsko). Studie prognózuje počty celiaků v těchto zemích například podle věku nebo pohlaví. Tato zjištění pomohou výrobcům přesněji cílit své produkty mezi různé skupiny obyvatel.

Ze studie jednoznačně vyplývá, že lidí s intolerancí k lepku bude postupně přibývat. Již nyní se jedná přibližně o 1% veškeré populace, přičemž rozpětí se podle jednotlivých států pohybuje od 0,3% do 2,7%. Do roku 2023 poroste jejich počet o cca 3,92% ročně až na 8,08 milionů případů. Stále výrazně menší ale bude podle prognózy počet těch, u nichž nemoc plně propukne a bude diagnostikována lékaři, jen 1,1 miliónu. Avšak rozdíl mezi těmito dvěma skupinami se bude stále zmenšovat, i díky lepším diagnostickým zařízením.

Zdroj: http://www.marketresearchreports.biz/analysis-details/epicast-report-celiac-disease-epidemiology-forecast-to-2023

http://www.medgadget.com/2015/08/epicast-report-celiac-disease-epidemiology-forecast-to-2023-research-report-by-marketresearchreports-biz.html

Ilustrační foto: Thinkstock