Kam v Brně do dobré restaurace s bezlepkovým jídlem

V Brně vzhledem k jeho postavení a velikosti zrovna moc bezlepkových restaurací není. O některých jsme už na Bezlepku psali. Chcete-li si zajít opravdu na dobré jídlo, možností je jen pár. V samém historickém centru, v budově Janáčkova divadla však máte šanci. Zdejší restaurace Bohéma se v posledních letech zařadila mezi opravdu dobré podniky v moravské metropoli a zážitek stojí zato.

Jídla připravují z regionálních a sezónních potravin. Nabízejí jen ta nejlepší moravská vína, dokonale servírovanou kvalitní kávu a výborné “postřižinské” pivo z Dalešického pivovaru.

A do Bohémy mohou zajít jak vegetariáni, tak a lidé s bezlepkovou dietou. Bezlepková jídla mají jak na stálém jídelním lístku, tak, sice ne úplně každý den, ale velmi často, i na denním menu. Pokud se tedy informujete dopředu, můžete si sem zajít i na (ne)obyčejný oběd.

Při své druhé návštěvě v Bohémě v televizním pořadu Už dost šéfe! ocenil úroveň restaurace i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a nejnověji v anketě Mattoni restaurace roku 2014 se Bohéma umístila mezi 10 nejlepšími restauracemi v Jihomoravském kraji.

Atmosféru dokreslují černobílé fotografie a hudba ze 60. let. V létě můžete využít také letní terasu, pro děti tu mají dětský koutek. A zajít na jídlo můžete i se psem.

Foto: restaurace Bohéma