Lidé, kteří mají problémy s lepkem, mají ve střevech více bílkoviny zonulinu

Tým docenta Giovanni Barbary z Univerzity v Bologni potvdil v testech vyšší hladiny bílkoviny zonulin u lidí s problémovým trávením lepku. Co přesně to znamená, respektive jak by se tento ukazatel dal využít při diagnostikování celiakie, je těžké v tuto chvíli ještě předjímat.

Velice zajímavé závěry přinesl výzkum Giovanniho Barbary, když zkoumal hladiny zonulinu u různých typů lidí. Bílkovinu poprvé rozpoznal a pojmenoval Alessio Fatano z nemocnice v Bostnu teprve v roce 2000. Ukázalo se, že tělo upravuje její hladiny v závislosti na tom, jak rychle potřebuje, aby se potrava trávila ve střevech. Vyšší koncentrace způsobuje rozestoupení jednotlivých buněčných membrán od sebe a vytvoření tak prostoru pro další posunutí jídla v rámci trávícího procesu. Pokud však mezery mezi membránami zůstanou otevřené příliš dlouho, hrozí že část trávených látek pronikne do krve a může tělo poškodit.

V říjnu toho roku bolognský tým prezentoval na United European Gastroenterology Week výsledky experimentu s 72 účastníky, kdy 15 bylo celiaků, 27 mělo problémy s příjmáním lepku, ale nebyla jim diagnotikována celiakie, 15  trpělo Bowelovým syndromem (IBS) (Syndrom dráždivého střeva) a 15 dalších tvořili zdraví jedinci. Nejvyšší hladina zonulinu byla neměřena u celiaků, následovali účastnící s problematickým travením lepku, dále IBS a nejnižší hladinu měli zdraví pacienti.

Jak již bylo v úvodu zmíněno, nelze v současnosti říci, jaký bude mít objev konkrétní dopad na výzkum léčby celiakie, avšak zkumání zonulinu může být do budoucná jednou z částí složité skládačky, kterou celiakie představuje.

Zdroje:

http://www.npr.org/sections/thesalt/2015/12/09/459061317/a-protein-in-the-gut-may-explain-why-some-cant-stomach-gluten

http://www.refinery29.com/2015/12/99510/gluten-sensitivity-protein, ilustrační foto

Co to je vlastně ten lepek

Lepek (gluten) obsahují některé obiloviny, především pšenice, ječmen nebo žito. Jak sám název napovídá – latinsky gluten je lep

Co to je vlastně ten lepek