Pětina restaurací stále chybuje v označování alergenů

Restaurace a stánkaři stále chybují při označování alergenů nebo je neuvádějí vůbec. Odhalily to kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), které se uskutečnily během roku, informoval Český rozhlas.

Povinnost zveřejnit alergeny v pokrmech mají od loňského prosince nejen restaurace, ale třeba i stánkaři u rychlých občerstvení nebo kuchaři ve školních jídelnách. Špatně označené jídlo může ohrozit zdraví nebo život lidí s potravinovou alergií, tedy i celiaků.

Inspektoři SZPI letos podle Českého rozhlasu zkontrolovali celkem 4666 provozů. Pochybení našli u 835 z nich, tedy u necelé pětiny.

„Mezi nejčastější provinění patří například absence informací o konkrétní alergenní látce, která byla použita jako ingredience při přípravě daného pokrmu, dále třeba nepřesné, nesrozumitelné nebo zavádějící informace o alergenech, pokud jde o složení pokrmů, chybějící údaje o alergenech v nápojích nebo třeba že poskytované informace nesouhlasily se složením potraviny, která byla použita při přípravě pokrmu,“ uvedl v ČRo Radoslav Pospíchal ze SZPI.

Zdroj: ČRo, ilustrační foto: Thinkstock

Restartuje své tělo s detoxem!

Jaro s sebou přináší touho po novém začátku. A restartovat chceme i své tělo. Právě proto...

Restartuje své tělo s detoxem!
Enterovirus jako spouštěč celiakie?

Časopis British Medical Journal přišel v únoru letošního roku se zajímavým článkem, který dále zkoumá potenciální...

Enterovirus jako spouštěč celiakie?