Nový projekt Paleta potravin má pomoci i bezlepkářům

Nový projekt Paleta potravin umožňuje lidem vyhledávat potraviny podle zadaných parametrů. Máte tak možnost vyhledat si potravinu přesně podle svých představ z domova nebo už v obchodě v mobilní aplikaci. Podobně, jako když si na internetu vybíráte nový svetr třeba dle barvy, velikosti nebo hodnocení jiných nakupujících.

Bez lepku? Bez laktózy? Bio? Má potravina něco obsahovat nebo naopak obsahovat nesmí? Autoři se snaží najít řešení nejen pro lidi s potravinovými alergiemi, intolerancemi, maminky malých dětí, ženy držící dietu, sportovce, ale i další se zájmem o to, co jí.

„S výrobci a distributory není vždy lehké pořízení. My se rozhodli jít jinou, novou cestou. Každý z nás může být součástí nové éry hlídání kvality potravin a nového způsobu hledání mezi produkty,“ tvrdí autoři projektu Paletapotravin.cz, který však vyžaduje angažovanost samotných zákazníků, především oni totiž tvoří obsah, oni vkládají do systému parametry výrobků z etiket a fotografie výrobku.

Než jsou údaje o výrobku do systému vloženy, prochází ještě kontrolou, aby v údajích nebyla chyba. Aby lidé údaje z etiket do systému vkládali, mají jeho autoři pro jeho účastníky motivační program.

Zda bude projekt Paleta potraviny úspěšný, ukáže teprve čas.