Bezlepková piva na vzestupu, aspoň ve světě

Základní surovinou při výrobě piva je obilí, což pro obsah lepku teoreticky vylučuje z konzumace tohoto nejoblíbenějšího českého nápoje lidi trpící celiakií. Z toho těží především výrobci vín a ciderů, jejichž produkty ze své podstaty lepek neobsahují.

Poslední léta však naznačují, že bezlepková piva mají bezpochyby budoucnost a trh s nimi skýtá veliké příležitosti.

Statistky v posledních dekádách ukazují, že počty celiaků ve světě významně narůstají. Podobně je na tom i stále rozšiřující se počet lidí snažících se o dodržování bezlepkové diety; i díky nim je sortiment bezlepkových výrobků stále širší a přístupnější těm, kteří bezlepkovou stravu a nápoje opravdu potřebují.

Bezlepková piva jsou založena na unikátních technologiích a výrobních postupech, jež jednotlivé pivovary přísně utajují. Jedním ze způsobů jak se obsahu lepku vyhnout, je vyrobit pivo namísto z obilovin z pohanky či kukuřice.  Tyto substituty však nikdy nebudou schopny nahradit jedinečnou tradiční ječnou chuť.  Z toho důvodu se spíše prosazují piva vyrobená z ječmene, která ve výsledku lepek sice obsahují, ale v takovém množství, že pro celiaky není nebezpečný.

Nabídka bezlepkových piv v supermarketech u nás sice není příliš široká, avšak v tuto chvíli je alespoň nějaká. Vybrat lze z několika dražších zahraničních značek, často z Německa nebo Belgie. Z domácích výrobců si největší tržní podíl drží pivo Bernard bezlepkový ležák, které se v České republice vyrábí od roku 2013 a obsahuje 4,7% alkoholu. Následován je výrobky Celia Žateckých pivovarů, přičemž velice pozitivně je hodnocen především Celia tmavý ležák.

Situace u našich sousedů v Rakousku a Německu je podstatně lepší. Na výběr je kolem dvacítky bezlepkových piv.

Zatímco v kamenných obchodech není až tolik problematické si bezlepkové pivo opatřit, situace v pohostinství a restauračních zařízeních je výrazně méně příznivá. Právě na tomto trhu se do budoucna ukrývá veliký potenciál, jak komentuje i Tom Stainer z britského společenství na ochranu spotřebitelů CAMRA. Restaurace si podle něj neuvědomují, nakolik ovlivňují celiaci v rodinách a pracovních kolektivech výběr stravovacího zařízení. Pokud budou schopny restaurace nabídnout bezlepkové menu a bezlepkové pivo, mohou celiaci a lidé na bezlepkové dietě přitáhnout do těchto podniků i obrovské množství lidí, kteří si objednají i standardní jídlo a nápoje.

Vzniká tak otázka pro naše restaurace a také výrobce, zda půjdou s dobou a aspoň ve velkých městech vznikne nějaký hezký výčep, kde si i bezlepkáři mohou dát více než jen jednu malou “plzničku”, která díky svému malému obsahu lepku je ještě přijatelná.

Kolik Italů trpí celiakií?

West welfare society territory, nezisková společnost, která se snaží bez komentování zveřejňovat denní informace o blahobytu v

Kolik Italů trpí celiakií?
Může souviset celiakie s astmatem?

Tým vědců spojených s Northeastern University v americkém Bostonu objevil, jak jsou nemoci propojené na základě svých společnýc

Může souviset celiakie s astmatem?