V USA roste počet sportovních stadionů s bezlepkovou stravou

Taylor Miller jako většina mužů ve Spojených státech miluje sporty. Velice rád se dívá na basketball, fotbal a baseball. Je velice jednoduché nakoupit či připravit si doma bezlepkovou stravu a sledovat utkání v pohodlí domova, avšak sedět přímo v centru dění na stadionu, to je jiný zážitek.

Bohužel Taylorovi byla před lety diagnostikována celiakie, a proto si musel dlouho na stadiony brát vlastní stravu. V sezóně 2015/2016 jak sám říká, je však na stadionech v USA již úplně jiná nabídka občerstvení než dříve, ve srovnání třeba s Českou republikou nevyjímaje. Na řadě míst je již dostupná bezlepková strava a Taylor si může jídlo nakupovat přímo na místě a dle momentální potřeby. Aby pomohl i dalším lidem na bezlepkové dietě, sestavil s přáteli seznam sportovních arén v USA, kde je dietní strava k dostání. Některé sám vyzkoušel, u jiných našel informace na stránkách arény a v neposlední řadě mnohá místa sám obvolal.

Trend zavádění bezlepkové stravy v USA na stadiony je jednoznačný.Samozřejmě, že se jedná v první řadě o mohutný módní trend, na druhé straně z něj profitují v tomto případě i nemocní celiakií.

Zdroj: glutenway, Foto: wikimedia commons, CyberTootie