Velikonoční beránek bez lepku, mléka a vajec

Blíží se velikonoční svátky a ty jsou nemyslitelné bez vajíček, mazanců či tradičního pečeného beránka. Zejména pro malé koledníky. Děti totiž sladkého beránka prostě zbožňují.

Ale než se s vámi podělíme o netradiční recept na tuto velikonoční pochoutku, tak se podívejme na to, proč vlastně o Velikonocích pečeme zrovna beránka a ne třeba ježka? Beránek totiž v náboženském pojetí ztělesňuje bezbrannost, svou jemnou vlnou čistotu a upřímnost, jako mládě také oddanost a poslušnost. Je též symbolem počátku nového života a přicházejícího jara, koloběhu života a zázraku stvoření. V židovské tradici představuje celý lid Izraele. Ten, jako Boží stádo, spočívá v rukou Stvořitele, který jej vede coby pastýř ovečky a stará se o ně. Izraelité na Velikonoce slavili Hod beránka, pojídali tedy skopovou pečeni, aby si připomněli své vysvobození z mnohaletého egyptského zajetí. Mírný beránek v křesťanské tradici zosobňuje samotného Ježíše Krista, kterého obětoval Bůh za spásu lidstva.

Už tedy víme, proč zrovna beránek. A teď honem obléct zástěru a hurá k pečení! Máme pro vás totiž jedinečný recept na přípravu beránka bez lepku, bez vajec a dokonce bez mléka. Pokud vás tedy trápí celiakie nebo alergie na laktózu, tak tenhle beránek nesmí na vašem svátečním stole chybět!

Co si připravit?

Na jednoho beránka budeme potřebovat:

300 ml vody
300 g bezlepkové mouky
7 lžic cukru
4 lžíce oleje
3 lžíce solamylu
1 prášek do pečiva

½ lžičky skořice
šťávu a kůru z 1 bio citronu (ne běžný citron – z jeho kůry chemický postřik nesmyjete)

hrst rozinek (opláchnuté a minimálně hodinu naložené ve vlažné vodě – dodají těstu vláčnost)

Pracovní postup

V misce si nejdřív promícháme všechny sypké suroviny. Poté přidáme tekuté přísady, aby nám vzniklo hladké těsto. Těsto mícháme do hladka, aby se všechny ingredience krásně propojily. Nakonec do něj vmícháme rozinky.

Formu na beránka vymažeme olejem, vysypeme bezlepkovou moukou a naplníme těstem. Pečeme při 160 °C do zrůžovění. Poté beránka vyndáme z trouby a přikryjeme utěrkou. Upečeného beránka necháme ve formě částečně zchladnout. Následně ho velmi opatrně vyklopíme a vleže ho necháme zcela vystydnout.

Pro dozdobení stačí použít koření – ze dvou hřebíčků mu vytvoříme očička. Nakonec kolem krku uvážeme mašli.

Quiche s cuketou a rajčaty

Dorazil k nám ze země galského kohouta a rázem si získal srdce všech fajnšmekrů. Slaný koláč,...

Quiche s cuketou a rajčaty
Domácí vaječný likér

U „vaječňáku“ platí více než jinde, že kupovaný se tomu domácímu vyrovná jen těžko. Důvod...

Domácí vaječný likér
Recept na tvarohové bezlepkové šišky

Pokud máte chuť na něco vydatnějšího a přitom časově nenáročného, zkuste tvarohové bezlepkové šišky. Stačí vám 40 minut i s pří

Recept na tvarohové bezlepkové šišky