1. máj? Hrdliččin zval ku stolu hlas…

Ano, ano. Je to tu zase. 1. květen a všude kolem nás se vyrojil patetický Mácha. Ale ruku na srdce – umíte celou báseň zpaměti? Pro ty z vás, kteří nevládnete sloní pamětí, máme dva super recepty, z nichž vznikne taky „óda“, ovšem pro chuťové buňky. Nechme tedy poety recitovat a vrhněme se rovnou na přípravu slavnostních lahůdek!

Pokud hodláte lásku vašeho života uctít lahodným obědem, ale chcete stihnout i nějaký ten polibek pod rozkvetlou třešní, tak nebudete mít v neděli času nazbyt. Doporučujeme proto v obchodě sáhnout po hovězí roládě plněné slaninou, kterou pro vás komplet ochucenou a připravenou k pečení přichystali řezníci z Kosteleckých uzenin. Vynikající oběd budete mít hotový raz dva. Stačí na pánvi rozpálit kapku oleje a roládu opéct ze všech stran, aby se maso zatáhlo. Díky tomu zůstane i po upečení báječně šťavnaté. Pak si rovnou rozehřejete troubu na 160°C a opečenou roládu i s výpekem přendejte do pečicí nádoby. Roládu pečte zakrytou víkem nebo alobalem cca 2 hodiny doměkka. Dle potřeby podlévejte vodou. Poté ještě dopečte dozlatova. Výhody? Kolem hovězí rolády z řady Snadné vaření nemusíte nijak extra běhat, takže si v klidu užijete nedělní dopoledne. Nevýhody? No, ty jsme tedy nenašli. Z příloh se nabízí jasmínová rýže či bramborová kaše, ale roláda výtečně chutná i samotná pouze se zeleninovým salátem. A protože jsme bezlepkáři, tak je jasné, že takto upravená hovězí roláda je kompletně bez lepku, tudíž vhodná pro celiaky.

No a pak to chce nějaký dezert. Ten si připravte klidně už dva dny dopředu. Ovšem pozor! Vystavujete se tím výraznému riziku, že z ledničky zmizí dřív, než byste řekli švec. Podle nás jde o absolutní delikatesu. Tou je lahodná dýňová pěna! Přípravu hravě zvládnete. Máslovou dýni oloupejte, vydlabejte semínka a dýni uvařte. Tyčovým mixérem ji do hladka rozmixujte. Pak ve 2 lžících kokosového oleje rozpusťte tabulku hořké čokolády a promíchejte ji s rozmixovanou dýní. Vzniklou směsí naplňte malé misky, na vrchu ozdobte ovocem či pokapejte zbytkem čokolády. Zdobení je zcela ve vašich rukou, fantazii se meze nekladou. Výhody? Tento dezert je vhodný i pro ty z vás, kteří nesnášíte laktózu. Nevýhody? Inu, pokud ho uděláte v předstihu, tak vám záhadně zmizí :-).

Tým Bezlepek

P.S.: děkujeme Petře Koprnické za tip na dýňovou pěnu.

Mexická kukuřičná polévka

Mexiko je od nás vzdálené nějakých 9500 kilometrů, což nám ale nebrání ochutnávat aspoň jeho...

Mexická kukuřičná polévka
Voňavé kuřecí medailonky

Už jsou tady a je jich všude plno, i když jarní mrazíky s letošní úrodou...

Voňavé kuřecí medailonky
Hovězí roláda plněná slaninou

Pro 5 osob: 1 hovězí roláda plněná slaninou 3 lžíce rostlinného oleje voda na podlévání...

Hovězí roláda plněná slaninou