Vyrazte do Plzně na festival pro celiaky

I celiaci budou mít svůj festival. Musí však za ním vyrazit 4. června do Plzně, kde se v industriálním prostoru Papírna koná I. ročník bezlepkového festivalu CeliakiFest. Jak už z názvu napovídá, bude to akce, kde dostane k jídlu, k pití pouze pokrmy vhodné pro celiaky.

Festival si však nedává za cíl návštěvníky pouze nasytit, on je chce rovněž poučit a pobavit. Proto je připravena řada přednášek, workshopů, ale rovněž i koncerty, divadlo a akce pro děti, neboť přáním organizátorů je, aby z festivalu byla rodinná událost.

Na návštěvníky čeká spousta stánků s bezlepkovými dobrotami, účastnit se budou vyhlášené pekárny, restaurace, cukrárny, kavárny či rodinné výrobny nejen z Plzeňského kraje, které budou nabízet ty nejlepší kulinářské vychytávky ze své bezlepkové produkce.

A protože nejen jídlem živ je člověk, dojde i na koncerty. Do Papírny dorazí elektroswingová senzace Mydy Rabycad, která nenechá nikoho v klidu! Fanoušci se tak mohou těšit na pořádnou párty plnou electroswingu i neuvěřitelné energie. Hudební festivalovou část odstartuje kapela Emoce, o párty se až do rána postará DJ.

Nezapomeňte vzít i své děti. Určitě se nudit nebudou. Celý den je tu bude bavit klaunka Pepina. Na řadu přijde i klaunské divadlo, či malování na obličej.

Skvělým zážitkem se jistě stane Neviditelná výstava, kterou člověk vnímá výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. V Neviditelné kavárně si pak mohou návštěvníci pochutnat na své kávě či čaji v naprosté tmě.

Kompletní program i seznam stánkařů najdete na oficiálních stránkách festivalu www.celiakifest.cz a na oficiálních facebookových stránkách.

Vstupenky na CeliakiFest můžete zakoupit již nyní v Ticketstreamu a cena je v předprodeji výhodnější, neboť lístek, který je slosovatelný o zajímavé ceny, stojí nyní 90 korun. Děti do 120 centimetrů mají vstup v doprovodu dospělé osoby zdarma.

TOP 10 nejčastějších potíží celiatiků

Většina celiatiků před stanovením diagnózy netrpí klasickými příznaky této nemoci jako je častý průjem, hubnutí, neprospívání,

TOP 10 nejčastějších potíží celiatiků