Rostlinný enzym z „masožravky“ rozkládá lepek

Celiakie patří mezi autoimunitní choroby. Zatím je nevyléčitelná, nicméně se s ní dá něco dělat a brzdit její příznaky. V současné době se nabízí pouze přísná dieta s vyřazením potravin obsahujících lepek. Mnohým pacientům však dělá problémy dietu dodržovat a mnohdy celiak lepek přijímá, aniž by o tom věděl, neboť může být skryt v „bezpečných“ potravinách, či může dojít ke kontaminaci bezlepkové potraviny. V takových případech se samozřejmě stav celiaka zhoršuje a dochází k poškození střeva.

Pomoc v květu láčkovky

Vědci z Calgary zjistili, jak je možné pomoci pacientům s celiakií tzv. přírodní léčbou. Jejich výzkum se zaměřil na masožravou rostlinu a enzymy, které obsahuje. Květ láčkovky, rostliny z rodu Nepenthes, je vlastně takový velký “žaludek”, na jehož dně je tekutina obsahující velké množství enzymů, které tráví lapený hmyz. Rozložit chitinovou schránku hmyzu není snadné, je k tomu potřeba skutečně silných a účinných enzymů. Vědcům se podařilo prokázat, že enzymy nepethesin a neprosin z tekutiny v láčce masožravé rostliny dokážou velmi účinně štěpit i gluten a můžou pracovat, tj. jsou aktivní, i v lidském žaludku, kde je nízké pH vlivem přítomnosti kyseliny chlorovodíkové. Nízké pH přitom velké množství enzymů inaktivuje.

Kapsle z masožravky

Předpokládá se, že by se tento enzym zpracoval do podoby kapsle, která by se polkla před jídlem, které obsahuje lepek. Enzym, který by se z kapsle v žaludku uvolnil, by degradoval lepek a rozložil jej na malé části, které by se sice dostaly dále do střeva, ale nestimulovaly imunitní systém. Nedošlo by tedy k zánětlivé reakci ve střevě s tvorbou protilátek. Navíc se ukázalo, že enzymy z láčkovky redukují aktivitu transglutaminázy-2, proti níž je u celiaků také namířena imunitní reakce a tvoří se proti ní protilátky. V současné době uvažují vědci o studii na laboratorních zvířatech, aby potvrdili, že jejich objev funguje skutečně tak, jak se domnívají. Pokud dojde k potvrzení jejich hypotézy, tak se třeba dočkáme času, kdy se kapsle s enzymy masožravé láčkovky dostanou i k pacientům s celiakií.

Zdroj: http://www.nature.com/articles/srep30980