Bezlepková dieta pro každého? Ne tak úplně

Dodržují ji zpěváci, herci a celebrity, odborníci ale upozorňují, že nemusí být pro zdravé lidi úplně vhodná. Proč by k ní měli lidé bez celiakie nebo alergie raději přistupovat opatrně? A je pro ně vůbec vhodná?

Poptávka po bezlepkové stravě je čím dál tím vyšší. Po výrobcích s logem přeškrtnutého klasu ale nesahají jen alergici nebo celiaci, ale také lidé, kteří žádné zdravotní problémy tohoto typu nemají.

Pro ilustraci můžeme uvést výzkum americké Celiac Disease Foundation, který zjistil, že bezlepková strava je atraktivní pro zhruba 30 % Američanů. Celiaků v populaci je přitom zhruba pouze 1,5 procenta, čili cca jeden ze sta lidí. Další výzkum přinesl informaci, že během uplynulých pěti let vzrostl počet lidí, kteří se stravují bezlepkově, o neuvěřitelných 300 %! Výskyt celiakie přitom zůstával přibližně stejný.

Čím je bezlepková strava tak přitažlivá? Svoji roli určitě hrají celebrity, které nadšeně tvrdí, že jim vyřazení lepku z jídelníčku pomohlo zhubnout, podávat lepší sportovní výkony nebo zlepšit zdravotní stav. Na bezlepkovou stravu nedá dopustit třeba herec Billy Bob Thornton a herečky Zooey Deschanel či Gwyneth Paltrow nebo tenista Novak Djokovič.

Existují lidé, kteří mohou být citliví na pšenici, i když netrpí celiakií ani alergií na lepek. Některé typy sacharidů v pšenici mohou způsobovat nadýmání nebo střevní problémy. Tyto obtíže ale nejsou způsobené lepkem.

Bezlepkové výrobky mají pro zdravé lidi celou řadu nevýhod – jsou dražší, oproti klasickým variantám mají více kalorií a vyšší obsah sodíku. Naopak mají menší podíl vlákniny a některých vitamínů B.

Pokud netrpíte celiakií nebo alergií, nemusíte nutně úplně vynechávat lepek, abyste se cítili dobře. Vyvážená pestrá strava vašemu tělu udělá nejlépe. A pokud byte se chtěli inspirovat bezlepkovou dietou, vyzkoušejte zdravé přirozeně bezlepkové potraviny – třeba quinou, amarant nebo pohanku.