O Velikonocích vám zachutnají také skvělé bezlepkové jidáše

Recept si můžete vyzkoušet společně s dětmi, protože si jidáše můžete přichystat třeba ve tvaru zvířátek. Určitě je to bude bavit.

Velikonoční jidáše
na 6-8 ks budeme potřebovat:
500 g přirozeně bezlepkové směsi Jizerka
70 g cukru krystal (do těsta)
20 g čerstvého droždí
1 lžíce cukru krystal (na kvásek)
250 ml vlažného mléka
1 žloutek
60 g rozehřátého másla
špetka soli
1 lžíce vanilkové esence
1 lžíce strouhané citronové kůry
1 vejce na potření
rozinky na ozdobení

Do vlažného mléka přidejte 1 lžíci cukru, rozdrobte čerstvé droždí a nechte vzejít kvásek.
Do větší mísy nasypte bezlepkovou směs Jizerka, špetku soli, cukr, žloutek, vanilkovou esenci, citronovou kůru, rozehřáté máslo a připravený kvásek. Zpracujte hladké nelepivé kynuté těsto. Pokud je těsto příliš tuhé, přidejte vlažné mléko. Pokud je těsto řídké, přidávejte postupně bezlepkovou směs. Mísu s těstem přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě kynout, dokud těsto nezdvojnásobí svůj objem (cca 1 hodinu).
Na pomoučněný vál těsto vyklopte, znovu propracujete v bochánek, který vyválejte na placku vysokou asi 2 cm. Z placky nakrájejte asi 6-8 proužků. Tvořte válečky, ze kterých následně tvarujete jidáše ve tvaru zvířátek, popř. jednoduché uzly, nebo jiné tvary.
Jidáše položte na plech vyložený pečícím papírem a nechte je ještě chvilku odpočinout. Potřete rozšlehaným vejcem a pečte ve vyhřáté troubě na 180 °C cca 20-30 minut dozlatova.

Muffiny s malinovým překvapením

Dnes využijeme bezlepkové muffiny Penam, které koupíme v různých obchodech zdravé výživy i velkých obchodech a uděláme si z nic

Muffiny s malinovým překvapením