Reflux u celiaků

Dnes se budeme věnovat palčivému problému mnoho celiaků, ale nejen jich. Refluxní onemocnění jícnu, správně gastroezofageální reflux (GERD), trápí postiženého především pálením žáhy. Nepříjemný pocit rozlévající se od nadbřišku až pod hrudní kost, působí vracející se žaludeční šťávy do jícnu. Příčiny tohoto problému mohou být různé, a podle toho se volí způsob léčby. Ta nejčastěji spočívá v restriktivní dietě, změně návyků a podávání medikamentů, které neutralizují kyselost žaludečních šťáv.

Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek.

Pálení žáhy je často spojeno se špatnou životosprávou, není to ale pravidlo. Občas a na krátkou dobu může postihovat i zcela zdravé, vitální lidi.

Zajímavá je spojitost refluxu s celiakií. Pálení žáhy není často uváděno jako běžný symptom celiakie, ale existují studie, které spojují například reflux, pálení žáhy nebo vředová onemocnění s expozicí lepku u celiaků a pacientů s citlivostí na lepek. Reflux je vhodné brát jako varovný signál a pátrat po příčině, kterou může být i celiakie. Mnoho celiaků uvádí pálení žáhy jako důvod, proč začali svoji zdravotní situaci řešit a hledat příčinu refluxu a u mnohých, ne však u všech, po zavedení bezlepkové diety problémy skutečně ustoupily.

Jaké jsou zkušenosti celiaků s refluxem?

Přechod na bezlepkovou dietu pro mnohé celiaky nebo lidi s citlivostí na lepek znamenal výrazné nebo úplné odstranění problému. V některých případech je potřeba otestovat i případnou citlivost na další alergeny, protože z osobních zkušeností některých celiaků příznaky zhoršovaly i další látky, jako vejce, kasein nebo laktóza.

Pokud trpíte pálením žáhy, je důležité hledat příčinu tohoto problému. Přijmout pouze léčbu medikamenty, které neutralizují kyselé žaludeční šťávy, není z dlouhodobého pohledu prospěšné. Snížení žaludeční kyselosti může zvýšit riziko infekce, osteoporózy, snižuje vstřebávání vitamínů a minerálů tenkým střevem, tedy paradoxně může ještě více zhoršit negativní projevy neléčené celiakie.

Na cestě hledání příčiny pálení žáhy je vhodné provést případně testy na potravinové alergie. Potraviny, které rády dráždí žáhu, jsou obilniny, víno a jiný alkohol, mléčné výrobky, vajíčka, sója, káva a čaj.

Použité zdroje: Glutenfreesociety.org, celiac.com, wikipedia.org

Bezlepkový život s malým celiakem

Víte, co je ještě větší výzva, než si vyslechnout od lékařů diagnózu celiakie? Hádáte správně,...

Bezlepkový život s malým celiakem