Něco proti nachlazení: pohankový tabouleh s tuňákem

Jako prevence podzimního nachlazení vám možná poslouží pohankový tabouleh s tuňákem. Pohanka pochází z oblasti jihovýchodní Asie a do Evropy se dostala díky tatarským bojovníkům, kteří byli místním obyvatelstvem považováni za pohany, a tak se toto označení přeneslo i na zmíněnou, jimi oblíbenou obilninu. Ještě koncem 19. století se bez ní český jídelníček neobešel. Pak ale postupně upadla v zapomnění. Na český stůl se ale začala vracet v posledních deseti letech, a to díky stoupajícímu zájmu o zdravou výživu. Obsahuje rutin, který zvyšuje pružnost cév, dále snižuje hladinu “špatného” cholesterolu. Mezi její další klady patří i zvýšený podíl bílkovin, velké množství vlákniny a řada minerálních látek jako např. draslík, forsfor, vápník, železo nebo selen. Navíc jde o přirozeně bezlepkovou potravinu.

No a jak na ten pohankový tabouleh? Pojďme rychle na to!

Ingredience:

lžíce dijonské hořčice
stroužek česneku
šťáva z jedné limetky
hrst koriandru
špetka soli
hrnek pohanky
180 g tuňáku ve vlastní šťávě
1 velké rajče
1 červená cibule
100 g salátové okurky
1 avokádo
hrst vlašských ořechů
hrst čerstvé petrželky
2 lžíce olivového oleje
1½ lžičky sušené chilli papričky

Postup:

  1. Pohanku připravte dle návodu na obale. (Obvykle stačí propláchnout a vařit zhruba 15 minut.) Poté ji nechte vychladnout.
  2. Rajče, okurku a avokádo nakrájejte na malé kostičky. Nakrájejte cibuli a vše smíchejte s pohankou a s odkapaným tuňákem a osolte.
  3. V menší misce promíchejte olej, limetkovou šťávu, hořčici, chilli a prolisovaný česnek a směs přidejte k pohance spolu s nasekanou petrželku, koriandrem a vlašskými ořechy. Vše pořádně promíchejte.
Kuřecí stripsy s barbecue omáčkou

Americké, a přesto domácí! Vyzkoušejte náš jednoduchý recept na bezlepkové obalované kuřecí stripsy s pikantní...

Kuřecí stripsy s barbecue omáčkou
Znáte corndogy?

Tahle party laskomina pro celiaky je zábavná a málokde se s ní setkáte. Takže nezbývá,...

Znáte corndogy?