Nejčastější potravinové alergie a jejich varovné signály

Znáte potraviny, u kterých je největší pravděpodobnost, že spustí alergickou reakci? Pokud jste rodiči malých dětí, měli byste být na pozoru, protože většina potravinových alergií se objevuje již v dětském věku. Předložíme vám osm druhů potravin, které jsou absolutně nejčastějšími spouštěči, spolu s hlavními příznaky, které pomohou je odhalit.

Alergie vzniká jako přecitlivělá reakce našeho imunitního systému na určitou specifickou bílkovinu nacházející se v konkrétní potravině. Nikdo nedokáže přesně říct, proč někteří na tyto bílkoviny zareagují a jiní ne. Jisté však je, že potrápit dokáže i jen velmi malé množství zkonzumované potraviny.

Jak vypadá typická alergická potravinová reakce? Nejčastěji se objeví v rozsahu několika málo minut, někdy ale až hodin, po pozření alergenu. Mezi hlavní příznaky patří svědivá kůže, popřípadě vyskáče tzv. kopřivka. Alergik může mít plný nos, objevuje se rýma, svědivé a slzící oči. V některých případech postižené sužují také žaludeční křeče, průjem nebo zvracení, otoky. V extrémních případech se dokonce může objevit anafylaktický šok, tedy život ohrožující stav pacienta, který je nebezpečný pro dýchací soustavu, srdečně-cévní a nervovou soustavu, a bez včasné lékařské pomoci může končit smrtí.

V případě, že máte podezření na potravinovou alergii, je prvním krokem návštěva specialisty alergologie/imunologie, který potvrdí či vyvrátí podezření na alergii, a pomůže zvládnout toto onemocnění. Nejdůležitější po potvrzení diagnózy je samozřejmě přísná dieta, která vylučuje konzumaci problematické potraviny. Každodenní rutinou se pak stává čtení etiket na kupovaných potravinách a doptávání se na složení jídel připravených druhými. Pacienti, kterým hrozí anafylaktický šok, by s sebou měli neustále nosit injekci adrenalinu pro případ krajní nouze.

A které potraviny jsou nejvíce problematické?
Alergie na kravské mléko je tou nejběžnější potravinovou alergií, která se objevuje u kojenců a malých dětí. Podle statistik až 2,5 procenta dětí mladších tří let je postiženo touto alergií, většina z ní ale vyroste. Příznaky se mohou pohybovat od kožních problémů (kopřivka) až po anafylaktický šok.

Vejce jsou druhou nejčastější příčinou potravinových alergií, také s celou řadou různých příznaků. Protože je v podstatě nemožné zcela oddělit žloutek od bílku, který problematickou bílkovinu obsahuje, doporučuje se vejcím vyhnout úplně. Pozor, některé vakcíny obsahují vaječnou bílkovinu, a přestože se obecně považují za bezpečné, je vhodné před očkováním informovat svého lékaře, že alergií trpíte.

Arašídy, tedy semena podzemnice olejné, jsou velmi silným alergenem, kde i nepatrné množství může vést až k anafylaktickému šoku. Stejně jako většina potravinových alergií, je tato velmi častá už v dětském věku. Studie ale ukazují, že asi 20 % dětí z alergie na arašídy vyroste.

Arašídy, silný alergen, ze kterého ale mnoho dětí "vyroste".
Arašídy, silný alergen, ze kterého ale mnoho dětí “vyroste”.

Asi 0,4 % dětí je alergických na sóju, a drtivá většina z této alergie vyroste před desátými narozeninami. Alergické projevy bývají spíše slabší.

Alergie na pšenici je zajímavá tím, že na rozdíl od celiakie nebo intolerance lepku, alergici často dokáží tolerovat jiné problematické obilniny, jako je ječmen či oves. Často děti z této potravinové alergie do svých tří let vyrostou.

Oproti většině potravinových alergií, které se poprvé objevují v dětském věku, alergie na ryby se asi u 40 % lidí poprvé projevuje až v dospělosti. Mezi problematické ryby často patří losos, tuňák nebo platýs.

A posledním výrazným potravinovým alergenem jsou mořské plody – především krevety, krabi, humři, mušle a ústřice. Také se jedná o alergen, který vyvolává velmi intenzivní a závažné reakce. Podobně jako u ryb se většinou alergie poprvé projeví až v dospělém věku. Neplatí ale, že je-li někdo alergický na ryby, musí být alergický i na některý z mořských plodů.

Zdroj: The Daily Meal