Jarní bezlepkový detox se smoothie

Mixované nápoje z čerstvého ovoce a zeleniny, zvané smoothie, jsou svěží, plné vitamínů i chuti. Znaly je už naše babičky, jen je nazývaly pyré. Celosvětově smoothie zažilo boom v 60. letech, kdy se lidé ve velkém začali zajímat o makrobiotiku. A my se na ně podíváme právě teď, kdy mnohým z nás po zimě chybí energie a potřebujeme „dobýt baterie“.

Změna je život!

Máte-li chuť dopřát svému tělu jarní vzpruhu, umixujte si každý den jiné smoothie. Je ideální čas kombinovat ovoce a zeleninu běžně dostupné v obchodech, i sáhnout po posledních zásobách rybízu a borůvek do mrazáku. Nejlépe doplníte chybějící vitamíny a minerály, budete-li smoothie varianty pestře obměňovat.

Tmavá barva napoví

Lesní plody a tmavé ovoce se zeleninou obsahuje nejvíce antioxidantů, ceněných látek, které napravují škody způsobené volnými radikály. Antioxidanty dokáží snižovat negativní vliv stresu i fyzické zátěže a po zimě vám vlijí novou energii do žil!

Zeleninu neradi? Tak ji dobře schovejte mezi ovoce

Pokud vám dělá problém denně sníst několik porcí syrové zeleniny, rozmixujte si ji do ovocného smoothie! Chuťově zajímavý a lahodný je celer, mrkev mix osladí, červená řepa dodá úžasnou barvu. Každá troška se počítá. Zeleninové tóny dobře doplní zázvor, bylinky jako koriandr, medvědí česnek nebo pažitka.

Tisíce variant v jedné sklenici

Každodenní rituál pití smoothie mixů se vám neomrzí, pokud budete připravovat vždy něco nového a zajímavého. Nepřeberné množství ovoce a zeleniny zkuste „říznout“ také exotickou gojou, chia semínky, trochou lněného semínka nebo mletými oříšky. Přidáním kokosového mléka k ananasu vykouzlíte exotickou piña coladu, rajčátka s limetou a celerem vám zase připomenou slavnou Bloody Mery.

Návrat do mléčných barů!

Pokud máte chuť zavzpomínat na atmosféru mléčných barů, vytvořte si během pár chvilek chutný milkshake. Libovolné smoothie doplňte bílým jogurtovým nápojem v bio kvalitě Bio Via Natur od Olmy. Zajistíte si tak příjem probiotických kultur, které blahodárně působí na posílení imunity ve střevech.

Náš TIP na závěr: Věděli jste, že zdraví prospěšné probiotické kmeny potřebují pro svoje působení ve střevech vlastní potravu, tzv. prebiotika? Jedním z nich je banán! Co si ho do ranního smoothie milkshaku přidat také?