Veteránka filmového plátna Sharon Stoneová trpí celiakií

Americká herečka, modelka a producentka Sharon Stoneová oslavila letos v březnu šedesátku. Světovou proslulost získala tato šarmantní žena v roce 1992 rolí v erotickém thrilleru Základní instinkt, herečka ale točí i dnes. Jejím posledním počinem se stala šestidílná minisérie Mozaika, kterou měli možnost shlédnout i čeští diváci. Vražedné tajemství režiséra Stevena Soderbergha navazuje na inovativní aplikaci, která uvedla diváky do děje ještě před spuštěním minisérie.

Sharon Stoneová, známá svým zdravým životním stylem, letos na jaře se čtenáři amerického New York Times sdílela několik svých tipů z oblasti péče o tělo a mimo jiné prozradila, že trpí celiakií. Kromě lepku se vyhýbá průmyslově zpracovaným potravinám a kofeinu a zřídkakdy si dopřeje perlivé nápoje nebo alkohol. Sharon ale přiznává, že je jen člověk a jí tak, jak její tělo zrovna potřebuje. Čas od času si dá maso nebo hořkou čokoládu a osladí si čaj.

Charisma herečce, která v roce 2005 navštívila Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, nechybí. Podle různých zdrojů ale není celiakie jediným problémem, který řeší. Lékaři Stoneové diagnostikovali diabetes 1. typu. Několik let také bojovala s následky mozkové příhody, která ji postihla v roce 2001 a způsobila herečce problémy s chůzí i řečí.

Zdroj: Celiac.com

Úvodní foto: Sharon Stoneová na MFF v Karových Varech v roce 2005 | Kviff.com

Neškodí bezlepková dieta vašemu srdci?

Existuje podezření, že neceliaci, kteří drží bezlepkovou dietu, čelí vyššímu riziku kardiovaskulárních onemocnění. Výsledek roz

Neškodí bezlepková dieta vašemu srdci?
Zvyšuje bezlepková dieta výkonost?

Již po několik let ovlivňuje řada celebrit na bezlepkové dietě chování obyčejných lidí. Gwyneth Paltrow, Miley Cyrus nebo tenis

Zvyšuje bezlepková dieta výkonost?