Mezi světovými bezlepkovými velkoměsty se Praha drží na předních příčkách

Poptávka po kvalitní kuchyni, která je vhodná i pro cestovatele s celiakií nebo intolerancí lepku, ve světě stále roste. Portál TravelSupermarket.com sestavil přehled TOP 10 světových měst, která by měl mít na „seznamu“ každý dobrodruh na bezlepkové dietě. A česká metropole se mezi nimi umístila také!

Jste-li na dovolené v novém a neznámém prostředí, může být často velmi obtížné najít vhodná místa, kde se najíst. Díky rostoucímu povědomí o celiakii ale stále více měst otevírá své dveře bezlepkovému životnímu stylu. Někdy cestovatele mile překvapí i lokality, kde by člověk bezlepkovou restauraci nebo bistro nečekal. TravelSupermarket.com se ale zaměřil na světové metropole a z 250 měst vybral deset nejlepších.

Na seznamu se objevuje pět míst ze Spojených států, mezi nimi Chicago, Denver nebo San Francisco. Podle autorů žebříčku se není čemu divit, protože bezlepková gastronomie v USA je na vysoké úrovni. Například Chicago nabízí celiakům neuvěřitelný výběr z 204 bezlepkových restaurací, mezi kterými se najdou i pizzerie připravující typické vysoké pizzy na pánvi.

Jaká další světová velkoměsta zaujala? Ve výběru nechybí nizozemský Amsterdam, novozélandský Auckland nebo španělská Barcelona. Metropole v srdci Evropy, tedy naše Praha, se na seznamu umístila vysoko díky uživatelsky nejlépe hodnoceným restauracím. Hodnotitelé ji vybrali i přesto, že mezi světovými metropolemi disponuje nejmenším počtem přátelských míst.

Praha se mezi světovými metropolemi umístila vysoko Zdroj: TravelSupermarket.com
První tři metropole podle průměrného hodnocení. Praha okouzlila nejvíce
Zdroj: TravelSupermarket.com

Zdroj: TravelSupermarket.com

Kdy začínat s lepkem u kojenců

Názory na zavádění potravin obsahující lepek do výživy malých dětí prošly vývojem. Zatímco ještě nedávno se mělo za to, že rizi

Kdy začínat s lepkem u kojenců