Tip pro horké letní dny: banánový zmrzlinový dort

Když je vedro, tak se hodí každé osvěžení. Ale banánový zmrzlinový dort navíc skvěle chutná! Potěšíte jím svoje děti nebo třeba návštěvu.

Ingredience:
hrnek bezlepkových ovesných vloček,
¾ hrnku mandlové moučky,
hrnek vypeckovaných sušených datlí,
1-2 lžíce jablečného pyré,
5 mražených banánů,
hrnek vychlazeného kokosového krému,
⅓ hrnku hořkého kakaa,
2 lžičky vanilkového extraktu,
hrnek mražených jahod,
½ hrnku nastrouhané hořké čokolády,
čerstvé jahody na ozdobu.

Postup:

  1. Připravte si korpus. Tyčovým mixérem rozmixujte vločky, přidejte mandlovou moučku, datle a lžíci jablečného pyré. Mixujte dohladka. Pokud je směs moc tuhá, přidejte ještě lžíce jablečného pyré.
  2. Těsto na korpus rozprostřete na dno formy na dort a dejte do mrazáku.
  3. Připravte si čokoládovou vrstvu. Rozmixujte dva mražené banány a vmíchejte ¼ hrnku kokosového krému, kakaem a ½ lžičkou vanilkového extraktu. Mixujte do hladka a rozprostřete na korpus. Dejte do mrazáku alespoň na 30 minut.
  4. Připravte si vanilkovou vrstvu. Další dva mražené banány rozmixujte dohladka spolu s ½ hrnkem kokosového krému a lžičkou vanilkového extraktu. Rozprostřete na ztuhlou čokoládovou vrstvu a opět dejte do mrazáku na 30 minut.
  5. Připravte si poslední, jahodovou vrstvu. Tyčovým mixérem rozmixujte dohladka zbylý mražený banán, ¼ hrnku kokosového krému, mražené jahody a ½ lžičky vanilkového extraktu. Jahodovou směs rozprostřete na ztuhlou vanilkovou vrstvu a dejte alespoň na 10 minut do mrazáku.
  6. Zmrzlinový dort posypte čokoládou a dejte minimálně na hodinu do mrazáku.
  7. Těsně před servírováním ozdobte nakrájenými čerstvými jahodami.

Náš tip: k dortu se navíc perfektně hodí doma připravená šlehačka jako doplněk k jahodám nebo třeba k přípravě vídeňské kávy.

Bezlepkové bramborové knedlíky

Samozřejmě se dají už dlouho i u nás koupit v obchodě bezlepkové bramborové knedlíky. Občas ale možná přijde chuť i na ty domác

Bezlepkové bramborové knedlíky
Recept na tvarohové bezlepkové šišky

Pokud máte chuť na něco vydatnějšího a přitom časově nenáročného, zkuste tvarohové bezlepkové šišky. Stačí vám 40 minut i s pří

Recept na tvarohové bezlepkové šišky