Grilovací sezóna vrcholí. Nebojte se vyzkoušet úžasně šťavnaté hovězí

Několikaměsíční horké počasí nám dovolilo bohatě „potrénovat“ grilovací klasiku – vepřové a drůbeží maso. Je na čase troufnout si na královskou disciplínu grilmistrů, tedy šťavnaté a chuťové plné hovězí maso. Není důvod se ho bát. Věřte, že s kvalitním, dobře upraveným masíčkem přípravu zvládnete a vaši hosté budou naprosto nadšení.

Asi nikoho nepřekvapí, že základem veškerého úspěchu je kvalitní maso. Pro grilování se osvědčila květová špička, známá také jako rump steak. Jedná se o úžasně jemné zadní hovězí maso. Aby se kouzlo podařilo, musí být dobře vyzrálé. Dnů, které maso na zrání potřebuje, je nejméně deset, ideálně čtrnáct a více. A jak zrání probíhá? Maso se nechá vcelku viset v teplotě od 0–2 °C „v průvanu“ při vlhkosti kolem 70 %, kdy povrch vyschne a maso se nezkazí. Druhou možností je vakuování.

Kvalitní maso z českých chovů nabízí například Kostelecké uzeniny. Jejich rump steak zraje rovných 35 dní a zaručuje tak křehkost a šťavnatou plnou chuť.

Rump steak musí být řádně vyzrálý.
Rump steak musí být řádně vyzrálý.

Tip mistra řezníka: Stáří masa jednoduše ověříte, pokud do něj zatlačíte prstem. Zůstane-li ve svalovině důlek, jedná se o odleželé a vyzrálé maso. To totiž na řezu nepruží.

A jak připravit ten nejúžasnější steak pro vaše hosty? To se dozvíte na Bezlepek.cz už zítra, na vlastní chuťové pohárky pro vás testujeme skvělou kombinaci grilovaného rump steaku s bezlepkovým quinoovým salátem!