Pečené batáty s fajita kuřecím

Dlouho jsme tu neměli recept s batáty. A tak jsme si na ně vzpomněli a řekli si, že při spojení s fajita kuřecím to bude stát za to. A taky že jo! Videorecept jsme vám nahráli také na náš YouTube kanál.

Ingredience:
2 batáty (sladké brambory),
½ červené papriky,
½ žluté papriky,
½ zelené papriky,
½ cibule,
1 kuřecí prso,
4 lžíce strouhaného parmazánu,
olivový olej,
hrst čerstvého koriandru

fajita koření:
2 lžičky mletého chilli,
lžička římského kmínu,
lžička sušeného česneku,
lžička soli

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 180°C. Batáty očistěte a vidličkou podél jedné strany propíchejte. Dejte do mikrovlnky, dokud nezměknou (cca 5 minut). Nechte vychladnout.
  2. Brambory rozpulte a vydlabejte prostředek (z něj můžete připravit batátovou polévku). Vydlabané batáty dejte na plech vyložený pečicím papírem. Vedle rozprostřete na proužky nakrájenou cibuli a papriky.
  3. V menší misce smíchejte koření. Batáty a zeleninu pokapejte olejem a posypte kořením. Na zeleninu položte kuřecí a opět pokapejte olejem a okořeňte.
  4. Dejte na 25 minut do trouby a nechte trouchu vychladnout. Pomocí dvou vidliček kuřecí natrhejte, smíchejte se zeleninou a vyplňte jí vydlabané batáty. Posypte parmazánem a dejte je zapéct na 5 minut.
  5. Posypte nasekaným čerstvým koriandrem.
Tip na rychlou bezlepkovou svačinu pro školáka

S bezlepkovým stravování v zaměstnání je většinou trochu potíž, natož pak, když musíme zajistit stravování pro školáka. Někdy u

Tip na rychlou bezlepkovou svačinu pro školáka
Pohanková kaše

pro 2 osoby: 1 šálek loupané pohanky (100 g) 1,5 šálku mléka špetka soli 1...

Pohanková kaše