Bezlepkové dýňové cupcakes plněné karamelem

Dýně z kuchyně jen tak nepustíme! A dnes si ukážeme, že se s nimi dá kouzlit i v oblasti cukrářské výroby. Dýňové bezlepkové cupcakes nám chutnají jako prima dezert ke kávě. Když přijde návštěva, tak se po nich jen zapráší 🙂

A pro ty, kteří by měli nesnáze s názvem “cupcake”: tady máte odkaz na info o roztomilém dortíku, jehož historie sahá až k roku 1796. Protože se nám nepodařilo najít nic zajímavějšího, co se ten rok stalo, tak lze vytvoření prvního cupcake považovat vlastně za událost onoho roku.

Ingredience:

 

na těsto:
300 g dýňového pyré,
2 Česká vejce, velikost M,
120 ml řepkového oleje,
lžička vanilkového extraktu,
120 ml kokosového mléka,
220 g bezlepkové mouky,
lžička kypřícího prášku,
½ lžičky jedlé sody,
½ lžičky xanthanové gumy,
špetka soli,
200 g krystalového cukru,
2 lžičky mleté skořice,
lžička mletého muškátového oříšku,
½ lžičky mletého zázvoru,
½ lžičky nového koření

na karamelovou náplň:
250 g krystalového cukru,
100 g kokosového krému,
½ lžičky soli

na krém:
2 bílky,
110 g krupicového cukru,
160 g Olomouckého másla OLMA,
lžička vanilkového extraktu,
2 lžičky skořice

 

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Smíchejte tekuté ingredience na těsto a postupně přimíchejte sypké složky. Formu na cupcakes vyložte košíčky a nadávkujte těstem (cca 1,5 lžíce na porci). Dejte na 15-20 minut péct a nechte vychladnout.
  2. Na středním plameni rozehřejte v kastrůlku cukr. Jakmile se vznikne karamel, pozvolna přimíchejte kokosový krém a sůl. Nechte vychladnout a naplňte jim svačinový pytlík.
  3. Máslo vyndejte z lednice (alespoň 3 hodiny předem), musí být velmi měkké. Připravte si krém. Bílky s cukrem dejte do kokovové misky a postavte nad hrnec s trochou vroucí vody a vařte. Jakmile se cukr v bílku díky vodní páře rozpustí sundejte a vyšlehejte sníh. Do sněhu pak vmíchejte povolené máslo a přidejte vanilkový extrakt. Krémem naplňte zdobičku a dejte na chvilku do lednice.
  4. Doprostřed cupcaků udělejte druhým koncem lžičky hluboký důrek. Růžek pytlíku s karamelem odstřihněte a vyplňte cupcakes.
  5. Následně cupcakes ozdobte krémem a posypte skořicí.

 

Jahodové bezlepkové knedlíky

Nastává čas sladkých jahod a tedy i jahodových knedlíků. Bezlepkových receptů je pochopitelně celá. Pro inspiraci uvádíme jeden

Jahodové bezlepkové knedlíky
Bezlepkové škvarkové pagáčky

Recepty na sladké jsme tu měli už mnohokrát, takže pro změnu si život trochu osolme. Což takhle bezlepkové škvarkové pagáčky? N

Bezlepkové škvarkové pagáčky