Hou, hou, Vánoce už jdou, bezlepkovou štolu vám nesou

Byli jsme na trzích a všude štola, ale samý lepek. To nás trošku zklamalo, takže jsme si řekli, že si upečeme vlastní. Bezlepkovou. S marcipánem. A se spoustou ovoce. No a zejména naprosto luxusní!

Ingredience:

na těsto:
2 ¼ hrnku bezlepkové mouky,
½ hrnku krystalového cukru,
1 ½ lžičky kypřícího prášku,
¾ lžičky xanthanové gumy,
½ lžičky soli,
8 lžic změklého Tatra Másla,
⅓ hrnku marcipánu,
¾ hrnku Tatra Tučného tvarohu ,
2 Česká vejce,
1 lžička vanilkového extraktu,
1 lžička citronové kůry,
1 lžička citronové šťávy,
½ hrnku rozinek jumbo,
⅓ hrnku nasekaných mandlí,
⅓ hrnku sušeného ananasu,
⅓ hrnku sušených brusinek,
⅓ hrnku nasekaných datlí,
⅓ hrnku rozinek

na potření a posypání:
¾ hrnku moučkového cukru,
6 lžic rozpuštěného Tatra Másla

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 165 °C. Ve větší míse smíchejte bezlepkovou mouku, krystalový cukr, kypřící prášek, sůl a xanthanovou gumu. Zapracujte máslo a přidejte sušené ovoce. Promíchejte a dejte stranou.
  2. V menší misce smíchejte tvaroh, vejce, vanilkový extrakt, citronovou šťávu a kůru, nechte chvilku odležet a přidejte ke směsi s moukou. Přidejte marcipán a mandle a vypracujte těsto.
  3. Těsto přesuňte na pečicí papír posypaný bezlepkovou moukou, vyválejte a rozdělte na dvě části. Z obou vypracujte placku, kterou po delší straně přehněte a hranou ruky lehce konce přitlačte. Dejte péct na 40 minut.

Ještě horké štoly potřete rozpuštěným máslem a posypte moučkovým cukrem. Nechte je vychladnout a tento postup zopakujte. Nakrájejte a podávejte.

Měkké bezlepkové perníčky na Nový rok

Na Nový rok to chce nějakou tu mňamku. Třeba měkké bezlepkové perníčky. Příprava zabere trochu času, ale zato si pak pochutnáme

Měkké bezlepkové perníčky na Nový rok
Jak na moravské bezlepkové koláče

Za dlouhých zimních večerů nebo při sychravém víkendovém odpoledni možná zbude čas na trochu složitější přípravu dobrot. Napřík

Jak na moravské bezlepkové koláče